Wizyta fizjoterapeutki w Przedszkolu w Biskupicach

We wtorek 17 października b.r. w ramach profilaktyki zdrowotnej nasze przedszkole odwiedziła pani fizjoterapeutka z Kopalni Soli w Wieliczce. Dowiedzieliśmy się, na czym polega praca fizjoterapeuty i jak ważna jest dla pacjentów.

Nasz gość  poprzez różnorodne ćwiczenia i zabawy pokazał przedszkolakom, jak dbać o prawidłową postawę ciała. Prawidłowa postawa ciała w dużym stopniu decyduje o zdrowiu.
Dzieci chętnie i aktywnie uczestniczyły w zajęciach, dowiedziały się jak należy poprawnie siedzieć na dywanie, by nie obciążać kręgosłupa, jak ćwiczyć oddech (zabawa w dmuchanie piórek, dmuchanie lekkich piłek do bramki) oraz jak ważny jest ruch dla naszego zdrowia. Na zakończenie każdy  przedszkolak otrzymał drobny upominek ? wiatrak (od razu wszyscy razem dmuchali w swoje wiatraki) oraz balon do nadmuchania i zabawy w domu.
Serdecznie dziękujemy Pani fizjoterapeutce za wspaniałą prelekcję i dobrą zabawę.

DSCN5292 DSCN5291 DSCN5285 DSCN5281 DSCN5279DSCN5324 DSCN5310 DSCN5303 DSCN5297 DSCN5295DSCN5328 DSCN5325