Przygody w krakowskim Muzeum Etnograficznym

Czy wiecie jak powstaje legenda? Otóż należy wymieszać: ziarno prawdy, ziarno miłości do miasta w którym się znajdujemy (Krakowa) i wiele, wiele słów. Tym pięknym zaklęciem przedszkolaki z Przedszkola Samorządowego w Biskupicach rozpoczęły przygodę w Muzeum Etnograficznym w Krakowie.

Pani przewodnik troskliwie oprowadzała nas po muzeum- zaczęło się tak?Najpierw przenieśliśmy się do starodawnej chaty, gdzie Pani przewodnik opowiedziała jak tworzy się legendę. Następnie przeszliśmy do innej sali a tam jak w bajce słuchaliśmy ?Legendy o Smoku Wawelskim?,  na chwile mieliśmy możliwość zamienić się w szewczyka Dratewkę ? wypychaliśmy skórę owcy siarką (pomiętym papierem). W następnej sali słuchaliśmy ?Legendy o Lajkoniku?. Dzieci kolejno przebierały się w elementy stroju Lajkonika i wesoło podskakiwały udając bohatera legendy. Pod koniec naszej przygody dzieci robiły Smoka Wawelskiego(wyklejały bibułą i malowały pisakami postać  Smoka).
Niestety co dobre i miłe szybko się kończy, lecz przygoda z legendą będzie trwała dopóki będziemy ją przekazywać dalej?.

DSCN3540 DSCN3537 DSCN3532 DSCN3516DSCN3571 DSCN3568 DSCN3564 DSCN3562 DSCN3552DSCN3574
[K.Feliks]