Przedszkolaki w Kampusie Wielickim

Pomimo iście zimowej aury, która powitała nas 11.12. br. udaliśmy się na wycieczkę do Kampusu Wielickiego. Tam czekała już na nas sala przypominająca prawdziwe laboratorium, a każdy z nas miał okazję wcielić się w odkrywcę, a to wszystko dlatego, że uczestniczyliśmy w warsztatach pokazu suchego lodu. Pani prowadząca uświadomiła nas czym jest suchy lód i dlaczego tak go nazywamy. Jakie posiada właściwości i jakie eksperymenty można przeprowadzić z jego udziałem. Zajęcia były bardzo ciekawe i efektowne. Następnie przenieśliśmy się do sali kinowej, gdzie oddaliśmy się przedświątecznej atmosferze. Tam oglądaliśmy bajkę pt. ,, Grinch” pełną humoru, ale przede wszystkim niosącą przesłanie. Zielona bajkowa postać przypomniała nam wszystkim, że dla każdego z nas najcenniejszym skarbem jest rodzina i, że w te święta nikt nie powinien być, ani czuć się samotnym. Wyjazd był dla nas cenną lekcją, wróciliśmy mądrzejsi i pełni radości, że już niebawem nadejdzie magiczny, długo oczekiwany przez nas czas jakim są święta.

[E.Babral]

DSCN7299 dscn7305-1 DSCN7312