Powitanie jesieni

23 września w Przedszkolu Samorządowym w Biskupicach odbyła się uroczystość przywitania Jesieni. Dzieci przyszły do przedszkola ubrane w barwy jesienne.

Na tą wyjątkową chwile wszystkie przedszkolaki gromadziły przez ostatni tydzień  ?Skarby Jesieni?. Dzięki zgromadzonym skarbom w każdej sali powstał przepiękny i bardzo bogaty kącik przyrody. Okna w każdej sali zostały udekorowane kolorowymi liśćmi, wszystko po to by przybliżyć dzieciom ciepłe barwy jesieni.

W tym dniu przedszkolaki oglądały przyniesione ?Dary Jesieni?. Były to: liście, wrzosy, grzyby, warzywa, owoce i dary lasu. Dzieci odgadywały zagadki związane z Jesienią, śpiewały piosenki ?Pac gruszka?, ?Czerwone jabłuszko?, ?Jesienna pogoda?. Pani Jesień zostawiła dzieciom wskazówki w całym przedszkolu ? dzięki nim przedszkolaki miały wielką frajdę tropiąc Jesień.
Na koniec każda z grup stworzyła piękny ?Bukiet Pani Jesieni? i zrobiła wspólne zdjęcie.
Przedszkolaki miały w tym niezwykłym dniu dużo wrażeń, którymi chętnie dzieliły się z najbliższymi.
Jesienne dary i piękne, ciepłe kolory liści będą nam jeszcze długo przypominać, że Pani Jesień jest wśród nas?.

[K.Feliks]