„Cztery pory roku” Vivaldiego w Wieliczce

W dniu 20.02.2017 przedszkolaki z Biskupic miały okazję posłuchać koncertu, który odbywał się w Muzeum Żup Krakowskich w Wieliczce. Dotyczył on twórczości Antonio Vivaldiego i jego „Czterech pór roku”.

Dzieciaki miały okazję posłuchać brzmienia różnych instrumentów, min. fortepianu, skrzypiec, fletu i waltorni, jak również zapoznać się z budową i ich wyglądem. Słuchały ?opowiadania o małym chłopcu, który był bardzo wrażliwy na głosy przyrody. Zachwycał go śpiew ptaków, szum wiatru, plusk strumienia, kapanie kropel deszczu, a nawet głośne grzmoty w czasie burzy. A wspomnienia o tych przeżyciach zawarł, już jako człowiek dorosły, w swoich kompozycjach?. Koncert wszystkim się bardzo podobał i z niecierpliwością czekamy na kolejne.

DSCN4237 (1) DSCN4243 DSCN4244 DSCN4247

[Tekst i foto: R. Kmiecik]