Przedszkolaki dokarmiają ptaki

W styczniu pojawił się śnieg, a wraz z nim pojawiły się? głodne ptaszki. Postanowiliśmy wesprzeć je w poszukiwaniu pożywienia i zrobiliśmy dla nich elegancki karmnik.

Poznaliśmy zasady dotyczące zimowego dokarmiania skrzydlatych przyjaciół: dopasowaliśmy wielkość karmnika do gabarytów odwiedzających go wróbli, sikorek i drozdów; postawiliśmy go poza zasięgiem ciekawskich kotów; pamiętamy o regularnym uzupełnianiu ptasich miseczek niewielkimi porcjami naturalnych produktów: drobnej kaszy, łuskanego słonecznika, rodzynek, drobno pokrojonych jabłek i okruszków chleba. Specjalnie dla sikorek zawiesiliśmy świeżą słoninę.

?Darmowa stołówka? dla ptaków została urządzona za oknami naszej przedszkolnej stołówki ? jemy wiec i podglądamy jedzące ptaki, a nad wszystkim czuwa Szefowa Kuchni.

[R. Kmiecik]