Warsztaty edukacyjne z Dziką Kliniką

W dniu 29 października przedszkolaki z Biskupic uczestniczyły w zajęciach edukacyjnych organizowanych przez Fundację Dzika Klinika, która pomaga dzikim zwierzętom.

Pan Paweł ? przedstawiciel Kliniki ? opowiadał o zagrożeniach jakie czyhają na dzikie zwierzęta w mieście i poza nim. Dzieci dowiedziały się jak należy pomagać między innymi jeżom, nietoperzom, lisom i sarnom oraz dlaczego są one pożyteczne. Pan Paweł zwrócił również uwagę na to, jak ważne jest zachowanie własnego bezpieczeństwa przy spotkaniu z dzikim zwierzęciem. Przedszkolaki oglądnęły prezentację multimedialną oraz krótkie filmiki pokazujące karmienie małego jeżyka i kuny. Przedszkolaki dostały broszurkę edukacyjną ?Znalazłem dzikiem zwierzę ? co robić?? oraz klocki ?Wieża EkoSystem?. Organizatorom Fundacji dziękujemy za spotkanie i dostarczenie wiedzy. Zapraszamy ponownie do naszego przedszkola.

(Ramona Kmiecik)

52DSCN7093DSCN7092DSCN7091DSCN7089