Audycja Muzyczna „Poznajemy instrumenty”

Muzyka jest obecna w życiu każdego dziecka, jest również naturalnym sposobem pokazywania emocji i uczuć. W dniu 5.05.2016r. odbyła się kolejna Audycja Muzyczna z cyklu ?Poznajemy instrumenty?.

Swoje umiejętności zaprezentowały uczennice Państwowej Ogólnokształcącej Szkoły Muzycznej II stopnia w Krakowie: Aleksandra Kuklińska (wiolonczela), Samanta Laskowska (klarnet) oraz Łucja Zahorska (ksylofon) przy akompaniamencie Pani Barbary Zahorskiej (pianino). Podczas tego spotkania dzieci miały możliwość zobaczyć, usłyszeć oraz poznać budowę i dźwięki tych instrumentów. Przedszkolaki zaznajomiły się także z elementami składowymi tychże wspaniałych instrumentów, a także ze sposobem gry na nich. Oprócz tego zaproszeni goście zaprezentowali m.in kilka utworów muzycznych z repertuaru dziecięcego. Wszystkie przedszkolaki z towarzyszeniem nowo poznanych instrumentów wspólnie śpiewały lubiane i znane im piosenki. Całe spotkanie upłynęło w atmosferze radości i wspólnej zabawy. Kontakt z żywą muzyką robi niezwykłe wrażenie na dzieciach i jest często jedyną możliwością obcowania z nią.

p2 p3 p4 p5 p6 p7 p8