Ratunku! Płazy w przedszkolu!

DSCN4254

Dzień 22 lutego w naszym Przedszkolu w Biskupicach zaczął się jak zwykle, ale… czekała nas miła niespodzianka. Okazało się, że do naszego przedszkola przyjechał Pan Krzysztof Pach z niezwykłymi gośćmi, a mianowicie z płazami ze swojej kolekcji.

Pan Krzysztof przedstawił się i opowiedział nam o swojej pasji, jaką jest gromadzenie i hodowla niektórych płazów. Pan Krzysztof pokazywał nam kolejno swoje okazy, najpierw jednak przedstawiał plansze z płazem, którego pokazywał dzieciom. Każde dziecko miało możliwość potrzymania na rączce albo żabę albo salamandrę.
Pierwsza zaprezentowana żaba to Rzekotka Chwytnica Czerwonooka, następna to Ropucha, kolejna to Kumak i Drzewołazy. Prowadzący opowiadał, gdzie żyją i co jedzą, jak również ciekawostki o danym płazie (np. niektóre z Drzewołazów w swoim kraju pochodzenia jedzą – mrówki ogniste ? i dzięki temu wytwarzają bardzo trujący śluz, który pokrywa ich ciało i są bardzo niebezpieczne, mimo pięknego koloru skóry i niepozornego wyglądu).
W ten niezwykły sposób poznaliśmy przedstawione nam płazy, środowisko ich życia, sposób odżywiania, ciekawostki mało nam wcześniej znane i co najcenniejsze dla przedszkolaków – mogły same doświadczyć i przekonać się, że płazy nie są straszne i bywają naprawdę zaskakujące, a niektóre piękne.
Tą miłą wizytę zapamiętamy na długo i jeszcze nie raz zaprosimy Pana Krzysztofa do naszego przedszkola.

DSCN4259 DSCN4258 DSCN4254 DSCN4249 01DSCN4284 DSCN427rh5 DSCN4279 DSCN4272 DSCN4264DSCN4328 DSCN4321 DSCN4304 DSCN4294

[Tekst i foto: K.Feliks]