Przedszkolaki w… KOSMOSIE!

W dniu 4.04. br. przedszkolaki miały możliwość wyruszyć w magiczną podróż za sprawą objazdowego Planetarium. W nadmuchiwanej kopule, która stanowiła namiastkę kosmosu, odbyła się ciekawa projekcja. Dzieci dowiedziały się i zobaczyły jak powstał wszechświat, galaktyki, układ słoneczny.Odbyły podróż przez Układ Słoneczny, przechadzały się po Marsie, lądowały na Księżycu i podziwiały pierścienie Saturna. Mogły również poznać zjawiska związane z ruchem sfery niebieskiej, zmianą położenia planet, zaćmieniem słońca  i deszczem meteorytów. Z wnętrza co pewien czas dochodziły, głośne „WOOOW!!!” i inne okrzyki zachwytu. Pokaz w przenośnym planetarium z pewnością był dużym urozmaiceniem i przeżyciem, pozostawiając niezapomniane wrażenia, a jednocześnie wprowadzając do świata planet, gwiazd i kosmosu.

DSCN4785 DSCN4784 DSCN4779 DSCN4777 DSCN4772DSCN4787