Warsztaty Świąteczne w „Solnym Mieście”

15. grudnia wybraliśmy się na Warsztaty Świąteczne do „Solnego Miasta” w Wieliczce.

W „Solnym Mieście”  przedszkolaki zostały miło przywitane przez opiekunkę warsztatów, a następnie dzieci zostały podzielone na dwie grupy.
Jedna grupa (maluchy) została na swobodną zabawę w sali zabaw (kulki, zjeżdżalnie, kącik z lalkami, kącik majsterkowicza, itp.)
Druga grupa (starszaki) przeszła długim korytarzem na warsztaty świąteczne. Przy stolikach siedziało po 6 dzieci. Każde dziecko otrzymało styropianową bombkę, którą  ozdabiało według własnej inwencji – można było np. malować farbami plakatowymi, ozdabiać cekinami, nalepiać świąteczne naklejki, itp. Po skończonej pracy ? ozdoby były podpisywane.
Nastąpiła zamiana grup ? na ozdabianie bombek poszły maluchy. Po zakończeniu pracy przez grupę maluchów, obie grupy zostały zaproszone na oglądnięcie w sali filmowej bajki pt. ?Opowieść Wigilijna Smerfów?.
Po skończonym seansie przedszkolaki podziękowały opiekunce warsztatów ? zabrały swoje ozdoby i udały się do autobusu w drogę powrotną do przedszkola.

[K.Feliks]