Smacznie i zdrowo!

W piątek 25 września było w naszym przedszkolu przesmacznie, a przede wszystkim zdrowo! Dzieci na zajęciach własnoręcznie przygotowały pyszną, witaminową sałatkę. Przyniosły z domów różne świeże owoce. Były jabłka, gruszki, banany, śliwki, brzoskwinie, nektarynki, malinki, kiwi, pomarańcze, mandarynki, winogrona, a nawet ananas.

Wszyscy mieli soczyste minki na widok tak smakowitych owoców i każdy ochoczo zabrał się do pracy. Dokładnie umyliśmy rączki i każdy dostał tackę, nożyk i tak przystąpiliśmy do pracy. Dzieci samodzielnie kroiły i przyrządzały sałatkę owocową przestrzegając zasad bezpieczeństwa przy posługiwaniu się nożem. Przyrządzanie sałatek dało przedszkolakom wiele satysfakcji jednocześnie uświadamiając jak ważną rolę odgrywają witaminy we właściwym funkcjonowaniu organizmu. Sałatka udała się, wyszła wspaniale! Dziękujemy bardzo rodzicom za przyniesienie owoców.

(R.Kmiecik)