Pielęgnujemy pamięć o naszej historii

DSCN8206

25.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji Ministerstwa Edukacji Narodowej ,,Szkoła pamięta?. Wydarzenie to dotyczyło 80. rocznicy wybuchu II wojny światowej oraz 75. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego. W tym dniu gościliśmy panią Janinę Domoń, która przybliżyła przedszkolakom  tragiczne okoliczności tamtych dni. Dzieci z zainteresowaniem słuchały opowieści naszego gościa oraz chętnie zadawały pytania. Na koniec wizyty wręczyliśmy pani Janinie własnoręcznie wykonany bukiet kwiatów. Nie obyło się też bez pamiątkowego zdjęcia. Następnie udaliśmy się pod pomnik bohaterów poległych w II wojnie światowej w Biskupicach w celu uczczenia pamięci walczących o niepodległość. Przedszkolaki złożyły kwiaty oraz zapaliły znicze. Była to dla nas bardzo cenna lekcja.

[ E.Babral]