Mali artyści z wizytą w ŚDS w Tomaszkowicach

Dzieci należące do przedszkolnego Kółka Teatralnego przybyły do Urzędu Gminy w Tomaszkowicach, by zaprezentować podopiecznym Środowiskowego Domu Samopomocy przedstawienie o Śpiącej Królewnie, bo… ?naprawdę wszyscy jesteśmy tacy sami?!

Po wielu próbach oraz przygotowaniach w doborze strojów i rekwizytów, w piątkowy poranek 03.06.2016 r.  mali aktorzy należący do przedszkolnego Kółka Teatralnego, udali się z premierą przedstawienia ?Śpiąca Królewna? do Środowiskowego Domu Samopomocy w Tomaszkowicach. Celem występu artystycznego było: promowanie pozytywnych działań u naszych dzieci na rzecz osób niepełnosprawnych, kształtowanie wrażliwości na innych, porozumiewanie się z innymi ludźmi, stawanie się otwartym w stosunku do drugiego człowieka jego niepowtarzalności, oryginalności, czy inności, popularyzacja pozytywnego wizerunku osób niepełnosprawnych. Po raz pierwszy mieliśmy przyjemność zaprezentowania się na scenie poza przedszkolnej. Dlatego też byliśmy bardzo podekscytowani i lekko stremowani. Jednak te wszystkie niepokojące uczucia szybko minęły wraz z pierwszymi gromkimi brawami. Zgromadzona publiczność bardzo miło nas przyjęła. Bawiła się razem z nami w rytm muzyki i przeżywała z radością nasze przedstawienie, a my z kolei czerpaliśmy niesamowitą przyjemność z tego, iż mogliśmy podarować komuś uśmiech i pozytywną energię. W imieniu podopiecznych ŚDS Pani kierownik Elżbieta Duda przekazała nam podziękowania w postaci słów uznania, pięknego własnoręcznie wykonanego obrazu oraz słodkości. Bardzo się cieszymy i miło wspominamy ten czas oraz mamy nadzieję, że będziemy mogli kolejny raz się spotkać, aby nieść dobro i  czerpać radość z wspólnie przeżywanych chwil.

[E.Babral]

Więcej zdjęć w GALERII, zapraszamy!

DSCN2905 DSCN2991 DSCN3013

DSCN2879 DSCN2924 DSCN2953 DSCN3037