Hymn dla ,, Niepodległej?? w naszym przedszkolu

Budzenie miłości dzieci do małej i wielkiej Ojczyzny jest jednym z celów wychowania patriotycznego, dlatego też w piątek, 9 listopada br. nasze przedszkole wzięło udział w akcji:  ,,Rekord dla Niepodległej??.

 

Wydarzenie to zostało zorganizowane w ramach obchodów 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Punktualnie o godzinie 11.11 wszystkie dzieci wraz z wychowawczyniami odśpiewały cztery zwrotki hymnu narodowego. Przedszkolaki przez ostatni tydzień  z ogromnym zainteresowaniem przygotowywały się do tego dnia. Poznawały symbole narodowe, historie powstania  ,,Mazurka Dąbrowskiego” oraz podstawowe pojęcia i zagadnienia związane z dziejami Polski. Mali obywatele bardzo poważnie podeszli do nauki hymnu, wykazali się  zaangażowaniem oraz powagą.   Świadczy to o tym, że był to szczególny moment w ich życiu.

 

[ E.Babral]