TYDZIEŃ ZWIERZĄT W NASZYM PRZEDSZKOLU

W dniach 20 – 24 maja 2019 roku  w naszym przedszkolu obchodziliśmy ,,tydzień zwierząt ??. W związku z tym 20.05, po uprzednim zaproszeniu udaliśmy się z wizytą do gospodarstwa państwa Leśniaków. Tam mieliśmy okazję poobserwować owieczki oraz posłuchać o ich zwyczajach i chowie. Poznaliśmy także tajniki hodowli karpi. 21.05 powitaliśmy miłego gościa, a mianowicie odwiedził nas pan pszczelarz, który bardzo interesująco opowiadał nam o życiu i ciężkiej pracy pszczół. Każde dziecko mogło przymierzyć strój pszczelarza oraz skosztować pysznego miodku, nie zabrakło także konkursów oraz słodkich nagród. 22.05 przybyły do nas patyczaki, przedszkolaki ze skupieniem oglądały zwierzątka przez szybę akwarium, słuchały ciekawostek czytanych przez panie,  a także miały okazję do karmienia i zraszania tych ciekawych stworzonek. Na koniec przybył do nas z wizytą kot brytyjski. O pielęgnacji tego dostojnego gościa opowiedziała nam siostra Juliana Iwana ? Marysia. Serdecznie dziękujemy wszystkim Rodzicom oraz panu pszczelarzowi za możliwość pogłębienia wiedzy na temat zwierząt. Były to dla nas niesamowite i bardzo kształcące chwile.

[E. Babral]