ZAJĘCIA Z ROBOTYKI W PRZEDSZKOLU W BISKUPICACH

DSCN7662

 

 

Zajęcia z Robotyki w Przedszkolu Samorządowym  w Biskupicach

Robotyka kojarzy się ?technicznie? i wiele w niej z matematyki, fizyki, elektroniki oraz informatyki, to jednak potrafi bardzo pobudzić wyobraźnię niejednego dziecka.

18.03.2019r. w naszym przedszkolu w Biskupicach odbyły się pierwsze zajęcia z Robotyki. Wydawałoby się, że dzieci 3- letnie , 4-letnie oraz 5-letnie mogą mieć  trudności na tych zajęciach ale każda z tych grup poradziła sobie znakomicie.

Na początku zajęć prowadzący powiedzieli czym jest Robotyka i co dzieci będą na niej robić a następnie powiedzieli o zasadach bezpieczeństwa podczas zajęć.

Dzieci usiadły przy stolikach w parach. Każda para miała przed sobą laptop oraz zestaw klocków LEGO do budowy robota. Na laptopie pokazane były kolejno etapy składania wybranych klocków. Dzieci radziły sobie doskonale i  same tworzyły robota ? miały przy tym wiele radości.

Pierwszym zbudowanym robotem były ptaki, które ku radości i zaskoczeniu dzieci (podłączone przez prowadzących kablami do laptopa) ćwierkały i ruszały się. Następną budowlą równie efektowną była karuzela z postaciami ? ona po podłączeniu ? kręciła się.

Na koniec zajęć dzieci otrzymały nagrody w postaci małych dyplomów.

Dzieci świetnie się bawiły bo w ich codzienności często pojawiają się klocki LEGO ale po zbudowaniu nie ruszają się. Na tych zajęciach z Robotyki dzieci miały możliwość zbudowanego własnoręcznie robota uruchomić.

Zajęcia te to danie dzieciom w różnym wieku możliwości poznania ciekawej dziedziny, jaką jest Robotyka, dzięki której mogą  rozwijać się wszechstronnie  To również hobby z przyszłością ? być może któryś z młodych inżynierów będzie realizował kiedyś swoją pasję zawodowo!

Katarzyna Feliks

DSCN7690DSCN7663DSCN7675DSCN7655DSCN7685DSCN7670

DSCN7679

DSCN7692