Wizyta Pana policjanta

DSCN6965

Dnia 26.09.2018r. do Przedszkola Samorządowego w Biskupicach przybył długo  oczekiwany gość, a mianowicie funkcjonariusz z Komisariatu Policji w Gdowie – pan Marcin Dulik. Dzieci uważnie słuchały opowieści o interesującej, jednocześnie  ważnej i niebezpiecznej pracy policjantów. Pan Dzielnicowy zapoznał przedszkolaków z podstawowymi zasadami obowiązującymi w ruchu drogowym. Zwrócił również uwagę na konieczność korzystania przez dzieci z fotelików i pasów bezpieczeństwa w trakcie jazdy samochodem. Przedszkolaki bardzo dobrze radziły sobie z zadawanymi pytaniami na temat bezpiecznej zabawy w miejscach dozwolonych, wykazały się znajomością numerów alarmowych i umiejętnością wzywania pomocy oraz prawidłowego zachowania się w razie zagubienia.  Do serca również wzięły sobie cenne wskazówki, jak radzić sobie w sytuacjach zagrożenia, kontaktach z osobami nieznanymi oraz zwierzętami. Dużą atrakcją spotkania okazała się prezentacja munduru, kajdanek i samochodu policyjnego z możliwością wejścia do wnętrza radiowozu. Pan Policjant zademonstrował różne sygnały ostrzegawcze, a także podstawowe  wyposażenie samochodu. Na koniec  przemiłego spotkania dzieci

wręczyły Stróżowi Prawa własnoręcznie wykonany portret. Takie coroczne spotkania są bardzo przez nas lubiane i wyczekiwane.

Serdecznie  dziękujemy!

[E. Babral]