Wizyta Górnika w przedszkolu

Z okazji pięknego święta, z dużymi tradycjami, odwiedził nasze przedszkole przedstawiciel górniczej braci ? jeden z pracowników pobliskiej Kopalni Soli w Wieliczce.

Na początku Pan górnik pokazał jak również omówił swój galowy strój górniczy. Dzieci dowiedziały się, ze jego czapka nosi nazwę czako, która z przodu ozdobiona jest godłem górniczym (młot i kilof). Przedszkolaki miały również okazję poznać różne kolory pióropusza: czarny wskazuje zwykłego górnika, biały – sztygara, zielony ? dyrektora, czerwony ? człona orkiestry górniczej. Pan górnik zaprezentował także różne akcesoria górnicze oraz bryłki soli. Następnie poznały legendę o świętej Kindze i rozwiązywały różne zagadki na ten temat. Na zakończenie dzieci wręczyły własnoręcznie wykonane podziękowania i zaprosiły do odwiedzin za rok.

{Ramona Kmiecik}

DSCN7211DSCN7210DSCN7208DSCN7202DSCN7199DSCN7197DSCN7196