WARSZTATY Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

DSCN7347

WARSZTATY Z RATOWNICTWA MEDYCZNEGO

W dniu 07.01.br przyjechały do nas dwie panie, które zajmują się prowadzeniem ?Warsztatów z ratownictwa medycznego?

Na początku panie przedstawiły się dzieciom. Pani Elżbieta i Pani Sandra prowadziły warsztaty.

Prowadzące opowiedziały na czym polega zawód ratownika medycznego i jak bardzo ważne jest ratowanie życia człowiekowi.

Następnie panie rozdały dzieciom podkoszulki ratownika ?każde z dzieci ubierało własny podkoszulek ( mogły dzięki temu poczuć się jak  prawdziwi ratownicy).

Pani Elżbieta pokazała dzieciom co znajduje się w torbie ratownika ( bandaże, chusty, koce ratunkowe, opatrunki, kołnierze itp.)

Pani Sandra pokazała dzieciom koc ratunkowy i wyjaśniła co to jest i do czego służy – jedna strona koca (srebrna) chłodzi ciało a druga (złota) rozgrzewa. Dzieci mogły na własnej skórze przekonać się o działaniu koca ponieważ były nim okrywane.

Pani prowadząca pokazała nam jeszcze fantom. Dzieci oglądały pokaz udzielania pierwszej pomocy na fantomie a następnie same przeprowadzały pierwszą pomoc pod czujnym okiem pani Elżbiety. Panie zapytały dzieci o numery alarmowe ( chętne dzieci wymieniały numery ratujące życie.  Na koniec warsztatów każde z dzieci otrzymało DYPLOM MAŁEGO RATOWNIKA.

Nawet mały człowiek potrafi uratować komuś życie. Czasem wystarczy że będzie wiedział jak sprowadzić pomoc  – warsztaty ratownictwa medycznego pokazały i przybliżyły dzieciom prace ratownika oraz pokazały że pomoc drugiemu człowiekowi leży w naszych rękach.

Katarzyna Feliks

 

DSCN7325

DSCN7329DSCN7331DSCN7338DSCN7364

DSCN7322 DSCN7369DSCN7315