,,SZKOŁA DO HYMNU??

DSCN8218

W piątek 08.11.2019 r. nasze przedszkole wzięło udział w akcji: ,, Szkoła do hymnu?. Przedsięwzięcie to kontynuacja ubiegłorocznej inicjatywy ?Rekord dla Niepodległej?,           w której uczestniczyło ponad 5 mln uczniów i nauczycieli z blisko 24 tys. placówek w kraju   i za granicą. 11 listopada to szczególna data dla każdego Polaka. Tego dnia czcimy bohaterstwo, waleczność i męstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach niewoli wróciła na mapę Europy. W naszym przedszkolu cudownie rozbrzmiewał Mazurek Dąbrowskiego. Wszystkie grupy zebrały się w jednej sali, aby uczestniczyć w inicjatywie wspólnego śpiewania hymnu. Odświętnie ubrane przedszkolaki złożyły w ten sposób ogromne podziękowanie dla naszych przodków. Śpiewając odczuwaliśmy dumę z bycia Polakami, a nasze myśli krążyły wokół ogromnej odwagi i bohaterstwa ludzi, którzy walczyli o niepodległość Ojczyzny. ?Szkoła do hymnu? to piękne przedsięwzięcie, które wzmocniło naszą wspólnotę. Dzięki takim ideom kształtujemy u najmłodszych tożsamość narodową i szacunek do polskich symboli.  Przedszkolaki tego dnia wykazały się ogromną dojrzałością i powagą.

 

[ E. Babral]