Pokaz żywych motyli

Do naszego przedszkola w Biskupicach 16.03.br. przyjechał Pan Krzysztof Pach z niezwykłymi gośćmi a mianowicie z żywymi motylami. Pan Krzysztof przedstawił się i opowiedział nam czym się zajmuje, opowiadał również o motylach czyli skąd pochodzą, co jedzą, jak długo żyją, jak się rodzą itp. Mogliśmy zobaczyć przepiękne motyle, które pochodzą z różnych krajów – motyle w gablotach.

Niezwykłym doświadczeniem była dla nas obserwacja jedzących motyli – zobaczyliśmy na żywo jak się karmi motyle i w jaki sposób jedzą.
Największym, miłym zaskoczeniem było dla nas to, że każde z dzieci mogło trzymać  żywego motyla na ręce lub głowie.
Spotkanie dzieci z żywymi motylami było niesamowitym i niezwykły przeżyciem, które dzieci długo po tym wspominały – sprawiło dzieciom nieopisaną radość, moc wrażeń i wspaniałą lekcje przyrody.

Przygotowała: Katarzyna Feliks