Muffinki dyniowe z panią Karoliną

W miesiącu listopadzie do naszego Przedszkola przyjechał specjalny gość: Pani Karolina Celary (mama jednego z naszych podopiecznych). Pani Karolina chcąc przybliżyć dzieciom przyjemność wykonywania i pieczenia pysznych babeczek ? muffinek dyniowych – zaproponowała, że razem z dziećmi wykona muffinki.

Pani Karolina zaczęła od przedstawienia siebie i następnie mówiła co to są ?muffinki?, jak się je robi i jaki jest przepis, jakich potrzebujemy składników . Po przeczytaniu składników z przepisu i przyniesieniu ich na stół każde z dzieci ubierało kucharski fartuszek. Dzieci miały możliwość np: zważyć jakiś składnik, porównać kolor, konsystencje, zapach, dodać kolejny składnik itp.
Kiedy już wszystkie składniki znalazły się w misie ? każde z dzieci po kolei mieszało składniki, a następnie nakładało ciasto na foremkę papierową do muffinek .
Na efekt trzeba było poczekać 40 minut  – dzieciom ten czas strasznie się dłużył, więc wróciliśmy na swoja salę robiąc miejsce dla następnej grupy.
Kiedy już babeczki się upiekły ? dzieci z prawdziwym apetytem i własną satysfakcją, że same to zrobiły ? zajadały smakołyki. Zajęcia z Panią Karoliną były bardzo przyjemne i wiele się z nich nauczyliśmy, poznaliśmy wartości zdrowotne wielu produktów i usłyszeliśmy wiele ciekawostek ? był to dla nas czas nauki przez wspaniałą zabawę.
Serdecznie dziękujemy Pani Karolinie, że otworzyła przed nami świat przeżyć kulinarnych.

DSCN3814 DSCN3801 DSCN3796 DSCN3789 DSCN3785DSCN3838 DSCN3837 DSCN3828 DSCN3826 DSCN3821DSCN3854 DSCN3853 DSCN3852 DSCN3842 DSCN3839