Koncert Jesienny w Kinie Kijów

14.11.2016 r. dzieci z Przedszkola Samorządowego w Biskupicach uczestniczyły w Koncercie Jesiennym w Kinie Kijów w Krakowie.

Na początku koncertu prowadzący przedstawił „Panią Jesień”, solistów i cały skład orkiestry.  Opisywał poszczególne instrumenty. Każdy członek orkiestry po kolei zagrał fragment melodii, którą bezbłędnie odgadły dzieci. Pani Jesień wraz z solistami i orkiestrą opowiadała w piosenkach o pięknie jesieni, zachęcała do polubienia tej pory roku i pokazywała jej urocze strony; przepiękne kolory, dźwięki  (odgłosy deszczu, szum wiatru). Dzieci wysłuchały wykonania utworu Vivaldiego  pt.”Jesień”. Orkiestra wykonała ten utwór raz jeszcze, ale tym razem jako jedyna orkiestra w Polsce zagrała na plastikowych rurkach „bum bum”. Dzieci również miały okazję zagrać na tych rurkach. Każdy z nich otrzymał jedną rurkę do grania. Podczas koncertu dzieci miały możliwość zabawy ruchowej. Bardzo podobał się im ten wspaniały koncert.

DSCN3647 DSCN3645 DSCN3642 DSCN3631 DSCN3623DSCN3649

[Tekst i foto:.L.Braś]