Dzień Zielony w Przedszkolu

DSCN4599

Witając nowa porę roku został zorganizowany w przedszkolu ?Dzień Zielony?. 21 marca był okazją do tego, by uzmysłowić naszym milusińskim jak wiele korzyści czerpiemy z obcowania z naturą. Dzieci w tym dniu ubrane były w stroje zielone, a w salach zazieleniły się kąciki przyrody. Przedszkolaki same zajęły się hodowlą grochu, cebuli, fasoli, rzeżuchy raz kwiatów.W wazonach pojawiły się bazie i gałązki forsycji. Nie zabrakło też prac plastycznych dotyczących pierwszych zwiastunów: zarówno kwiatów, roślin jak również ptaków. Zmieniła się dekoracja przedszkola z zimowej na wiosenną oraz pojawiły się kolorowe motyle. Podczas uroczystości dzieci miały okazję wykazać się znajomością i wiedzą o nadchodzącej porze roku, rozwiązywały zagadki i wykonywały zadania dotyczące wiosny. Witały wiosnę piosenkami, które wcześniej przygotowały, a także bawiły się tańcząc przy wesołej muzyce. Dzięki sprzyjającej pogodzie szukały oznak i zwiastunów wiosny podczas spaceru. Spragnieni ciepła i zieleni mamy nadzieję, ze wiosna zawita u nas na stałe.

?Na promyku słońca, tuż po pierwszej burzy,
przyszła do nas wiosna z dalekiej podróży.
Witały ją: bocian, skowronek i szpaki,
witały ją także wszystkie przedszkolaki??

DSCN4597 DSCN4593 DSCN4590 DSCN4589 DSCN4585DSCN4612 DSCN4610 DSCN4606 DSCN4605 DSCN4599