,,Dzień Pluszowego Misia?? w naszym przedszkolu

26 listopada obchodziliśmy w naszym przedszkolu ?Dzień Pluszowego Misia?.  Celem naszego spotkania było zapoznanie dzieci z historią powstania najsłynniejszej przytulanki na świecie, a także integracja i wspaniała zabawa. Święto to ustanowiono dokładnie w setną rocznicę powstania zabawki w 2002 roku, od tego czasu obchodzone jest przez dzieci rok rocznie. W ten wyjątkowy dzień każde dziecko przyniosło ze sobą swoją ulubioną maskotkę. Dzięki temu, już od rana  słychać było śmiechy i wesołą zabawę. Najpierw przedszkolaki z uwagą wysłuchały historii narodzin pluszowego misia, po czym  śpiewały piosenki o swoich ulubieńcach, wykonały ?misiową? gimnastykę oraz portret swojego przyjaciela.   Kibicowały również koleżankom i kolegom biorącym udział w konkursach. Na zakończenie zabawy wszystkie grupy otrzymały ?niedźwiadkowe? upominki.  Nie zabrakło też pamiątkowych zdjęć z pluszakami, wszyscy pięknie pozowali. Był to dzień pełen zabawy oraz radosnych przeżyć.

[E. Babral]