Pierwszy dzień wiosny!

?Znów przyszła Wiosna i skacze po drzewach, maluje kwiaty i budzi nas. To mała Wiosna z ptakami dziś śpiewa, tęczą maluje świat?? 21 marca to Pierwszy Dzień Wiosny i już od progu w naszego Przedszkola można było zauważyć wiosnę.

Tego dnia każde dziecko przychodzące do przedszkola było ubrane w kolorach wiosennych. Dzieci przynosiły również znalezione przez siebie oznaki wiosny tj: bazie kotki, przebiśniegi, gałązki z zielonymi pąkami, narcyzy, cebulki kwiatów do sadzenia itp. Przyniesionymi oznakami wiosny wzbogaciliśmy Kąciki Przyrodnicze w naszych salach. Następnie dzieci bawiły się przy piosenkach o Wiośnie : ? Przyszła Wiosna, przyszła Wiosna?, ?Do dzieciaków przedszkolaków przyszła Wiosna?, ?Wiosenny bal? itp.  Dzieci rozwiązywały rebusy i zagadki dotyczące wiosny. Przedszkolaki bawiły się w różne zabawy ruchowe tj. ?Wiosno, Wiosno, kto Cię woła?, ?Kolorowa Wiosna?, ?Policz ile kropek ma ??, ?Gdzie schowała się Wiosna?.

Na koniec zrobiliśmy wspólne zdjęcie i wybraliśmy się na spacer w poszukiwaniu Wiosny ? przyrody budzącej się do życia.